U ponedjeljak, 17. veljače 2025., službeno je započela ovogodišnja Opća planinarska škola, u kojoj sudjeluje 36 polaznika. Tijekom sljedećih nekoliko mjeseci, kroz 17 sati teorijskih predavanja, 8 planinarskih izleta i praktične vježbe iz orijentacije, vezivanja čvorova i prve pomoći, školarci će usvojiti ključne vještine za sigurno snalaženje i boravak u planinama.
Predavanja, koja se i ove godine održavaju na FERIT-u, vode iskusni planinari, planinarski vodiči te članovi HGSS stanice Osijek. Raznoliki izleti odvest će nas od nulte nadmorske visine pa sve do vrhova iznad 2000 m.
