U petak popodne 18.10.2024., u dva kombija i jednom automobilu, krenuli smo sa standardne lokacije prema Plitvicama. Vozili smo se autocestom do Popovače, a zatim preko Siska, Petrinje i Gline do Grabovca, kamo smo stigli oko 20 sati, uz mrak, izmaglicu i kišu. Smjestili smo se u dvije kuće, s velikim prostorom za druženje u jednoj od njih. Sobe su bile tople i ugodne, a večer smo proveli uz glazbu i druženje prije nego što smo otišli na počinak.
Obzirom na promjenjivu vremensku prognozu, odlučili smo da ćemo o subotnjoj ruti odlučiti na samoj stazi. Jutro je osvanulo sivo i kišno. “Znate li da idete u duboku šumu, bez signala?” pitali su nas službenici na ulazu kad smo rekli kako planiramo proći stazu Čorkova uvala. 😊
