Velika planina

130€

Polazak: 5.4.2024. u 14 sati

Povratak: 7.4.2024. u večernjim satima

Cijena: 130 € na bazi 35 planinara uključuje prijevoz, dva noćenja, boravišna pristojba.

Smještaj: samostan Mekinje, Kamnik (četverokrevetne i šesterokrevetne sobe)

Plan puta:

• polazak za Sloveniju u petak, 5.4.2024.g. u 14 sati
  • po dolasku u Kamnik smještaj u samostanu Mekinje
  • subota, 6.4.2024.g., u 8 sati polazak na hodanje na Veliku planinu. U to vrijeme na Velikoj planini cvjetaju šafrani u izobilju. Nadamo se da ćemo biti nagrađeni njihovim cvjetanjem. Uspon na Veliku planinu moguć je vučnicom ili pješice (naknadno će se o tome donijeti odluka).
  • nakon silaska moguća zajednička večera, druženje
  • nedjelja, 7.4.2024., obilazak samostana i drugih sadržaja u Kamniku i još neka kraća planinarska staza. Povratak za Osijek.

Hrana: u samostanu je moguće doručkovati za 8€. Moguće je dogovoriti zajedničku večeru u subotu na večer po cijeni od 10€ do 15€. Prilikom prijave na izlet odlučiti se za večeru ili ne. Sve ostalo je hrana iz ranca.

Noćenje: četverokrevetne i šesterokrevetne sobe kompletno opremljene (posteljina i ručnici osigurani), sa 5 zajedničkih kupaonica.

Obilazak samostana kao i ostali organizirani obilasci se dodatno plaćaju.

Prijave prima Jela Knežević (099/731-65-77).
Kod prijave je neophodno izvršiti i uplatu akontacije u iznosu od 50€. Preostali iznos se uplaćuje najkasnije do 20.3.2024.g.
Sva prava i obaveze sudionika, otkazivanje i povrat uplate navedena su u Pravilniku o troškovima i uplatama za izlete PD “Zanatlija” Osijek.

Vodič zadržava pravo izmjene plana ukoliko to zahtijevaju vremenski uvjeti ili druge opravdane okolnosti.

NAPOMENA: Tijekom izleta sudionik izleta treba:

• skrbiti se o svojoj sigurnosti i sigurnosti drugih planinara,
  • postupati prema uputama glavnog vodiča,
  • ponašati se u skladu s načelima planinarske etike,
  • čuvati ugled planinarske udruge

Svaki sudionik svojim pristupanjem izletu potvrđuje da je upoznat sa uvjetima izleta te da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da izletu pristupa na vlastitu odgovornost, da ima plaćenu članarinu Društvu, te da će se pridržavati plana izleta, uputa i odluka glavnog vodiča. Nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka, te bacanje otpada po okolišu. Tijekom izleta sudionik je odgovoran glavnom vodiču. Glavni vodič ne snosi odgovornost za osobu koja se samovoljno udalji od vođene skupine, bez njegova znanja ili protivno njegovoj uputi.

Start:
5 travnja 14:00