Prokletije

PROKLETIJE

Od 14.08. u 6:00 do 18.08. u 21:00

Maja Jezerce 2694 m

Volušnica 1879 m, Talijanka 2056 m, Popadija 2057 m, Zla Kolata 2534 m i Ravna Kolata 2556 m

Organizator u ime PD Zanatlija Osijek: Dražen Černi, 098 296 673

Cijena izleta: 200 uključuje: prijevoz, četiri noćenja u Soulrest EkoResort – Mehov Konak i vožnju terenskim vozilom do Karaule Zastan

Prijevoz: Kombi za 9 osoba.

Zahtjevnost staza: Kondicijski vrlo zahtjevno, savladavanje visinske razlike od 1400 m i 10 sati hoda

Opis izleta:

Srijeda: Polazak s parkirališta kod autopraonice iza Interšpara na Sjenjaku u 06:00. Vožnja preko Šida autoputom do Čačka. Pauza za ručak u restoranu prije N. Pazara. Dalje se putuje kanjonom rijeke Ibar do Rožaje i preko Berana ide se do Zagrađa iznad Gusinja.

Četvrtak: Iz Zagrađa se u 5:00 kreće terenskim vozilima do Karaule Zastan 1347 m, gdje počinje staza za Maja Jezerce. Planirano vrijeme zadržavanja na stazi je 10 sati.

Petak: Iz  Zagrađa se kreće u 6:00 kombijem i vozi se do doline Grebaje i planinarskog doma PD Karanfil koji se nalazi na 1172 m. Kružnom stazom se obilaze Volušnica, Talijanka i Popadija. Planirano zadržavanje na stazi je 7 sati.

Subota: Iz Zagrađa se kreće u 5:00 kombijem i vozi se dolinom Ropojane do polazišta koje se nalazi iznad sela Vusanje na visinu oko 1200 m gdje počinje staza za Zlu i Ravnu Kolatu. Planirano vrijeme zadržavanja na stazi je 10 sati.

Nedjelja: Putovanje do Osijeka istim putem kao i u dolasku.

Smještaj: Dvije vikendice od 55 m² s lijepim pogledom na Gusinje i sve prokletijske vrhove.  Vikendice sadrže dvije dvokrevetne spavaće sobe s bračnim i odvojenim krevetima, kupaonicu, dnevni boravak, kuhinju s pećnicom i frižiderom, WiFi, TV, klimu, vanjsku terasu za sjedenje, roštilj i igralište.

Hrana i piće: Mogućnost dostave obroka u smještaj, samostalna priprema hrane u kuhinji ili na roštilju. U Gusinju svakodnevna opskrba hranom i pićem u trgovini. U blizini smještaja nalazi se izvor pitke vode

Važne napomene:

Svaki sudionik izleta mora imati uplaćenu članarinu HPS-a za tekuću godinu.

Prioritet kod prijave na izlet imaju članovi PD Zanatlija Osijek.

Potrebni dokumenti su osobna i zdravstvena iskaznica.

Oprema treba biti prilagođena uvjetima planinarenja, obavezne su visoke gojzerice.

Na izletu nije dozvoljeno uznemiravanje životinja, branje biljaka i ostavljanje otpada u okolišu.

Prijava na izlet postaje važeća samo s uplatom izleta. Kod odustajanja nema povrata novca nego se samo primaju zamjene.

Može doći do promjene plana izleta uslijed vremenskih uvjeta i ostalih neplaniranih ali opravdavajućih situacija.

Start:
14 kolovoza 06:00