• This event has passed.

41. Papučki jaglaci 19.3.2023.

19/03/2023

Tradicionalni 41. “Papučki jaglaci” u Velikoj!

Organizacija Papučkih jaglaca  – tradicionalna manifestacija u organizaciji HPD „Sokolovac“ Požega. Papučki jaglaci, održavaju se u Velikoj, u ožujku, te već  41. godinu privlače sve veći broj planinara i izletnika iz Hrvatske, ali i inozemstva (BiH i Slovenija). Svake godine nekoliko staza pohodi više od 3000 ljudi. Papučki jaglaci predstavljaju najveće godišnje okupljanje planinara u Slavoniji te jedno od najvećih u Hrvatskoj. Velika je to promocija Papuka, veličkog i požeškog kraja, ali i čitave Požeško-slavonske županije. Trudom planinara, članova HPD „Sokolovac“ Požega, i suorganizatora organizacija Papučkih jaglaca podignuta je na visoku razinu, pa tako  brojni posjetitelji šire glas o prirodnim i kulturnim znamenitostima našega kraja. Ove godine manifestacije će se održavati dva dana, 18. i 19. 3. 2023., što je svakako novina u odnosu na prethodne godine. Uz bogat izbor planinarskih staza na Papuku sve sudionike očekuje bogata gastronomska ponuda te kulturno umjetnički program u obadva dana održavanja manifestacije.

Naše društvo na izlet će ići 19.3.2023.g

Cijena izleta biti će 13.5 eura. Za odrasle novac će prikupljati Terezija Novoselić, u vrijeme društvenih sastanaka, a za Duminu voditelji, kao i do sada za dječje izlete.

Prijave kod Ljiljana Mandurić na mesenger, ili ispod objave na facebooku.

Polazak u 7 sati za odrasle (obavezna stanka u Našicama, burek, kava)

Za Duminu i MPŠ polazak u 7.30 kod Rokatikija ili Emmezete, prema dogovoru.

Planinarska oprema prilagođena planinarenju, gojzerice, štapovi, dovoljno hrane, i tekućine.

Date:
19/03/2023