Poštovani posjetitelji,
Plan izleta našeg društva izrađen je s najboljom namjerom kako bismo vam pružili nezaboravna iskustva i trenutke provedene u prirodi. Ipak, želimo naglasiti da je plan podložan promjenama zbog različitih razloga, kao što su vremenske prilike, privatne okolnosti ili odluke izvršnog odbora društva.
Za svaki pojedini izlet uvijek se možete informirati kod zaduženog vodiča. Ako vodič nije naveden, sve dodatne informacije možete dobiti utorkom na sastanku društva, koji se održava u 19:30 na adresi J. J. Strossmayera 1, prvi kat.
Na sljedećoj poveznici možete preuzeti PDF dokument s planom izleta za ispis. Molimo vas da obratite pažnju na verziju dokumenta – ovdje će uvijek biti dostupna najnovija i ažurirana verzija plana!
Preuzmi plan izleta za 2026 godinu
Sretan put i uživajte u svakom koraku!
Sjeverni Velebit – Premužićeva staza & Klek
26. – 28. rujna 2025.
Prijevoz autobusom | 2 noćenja | Doručak i večera uključeni
PROGRAM IZLETA:
ZAHTJEVNOST IZLETA:
VAŽNO! I za lakše planinarske izlete potrebna je određena razina kondicije. Planinarenje se bitno razlikuje od hodanja po ravnim gradskim ulicama – staze često vode uzbrdo, teren je neravan i nepredvidiv, a dodatni izazov predstavlja i nošenje ruksaka. Zbog svega toga, čak i na manje zahtjevnim turama, tijelo je izloženo većem naporu, pa je važno da sudionici budu svjesni vlastitih mogućnosti i pripremljeni na fizički angažman.
CIJENA IZLETA: 130€
Uključeno u cijenu:
PRIJAVE:
kod vodiča, Ivan Čorak 099-730-2701
Online putem web obrasca:
Prednost prilikom prijava imaju polaznici OPŠ 2024 i OPŠ 2025 i aktivni članovi PD „Zanatlija“ Osijek.
DETALJNI PROGRAM IZLETA
Petak, 26. rujna
Subota, 27. rujna
🔹 Planinarska tura: Zavižan – Premužićeva staza – Rossijevo sklonište
Duljina staze: oko 15 km
Visinska razlika: cca 500m
Trajanje hoda: 6 – 7 sati
Nedjelja, 28. rujna
🔹 Uspon na Klek (1182 m)
Duljina staze: oko 6 km
Visinska razlika: cca 450 m
Trajanje hoda: 3 – 3,5 sata
Pauza za ručak na autocesti
Povratak u Osijek u večernjim satima
SMJEŠTAJ I PREHRANA:
Smještaj je organiziran u Hotelu Degenija u Krasnom, gdje su sudionicima na raspolaganju dvokrevetne i trokrevetne sobe. Raspored po sobama bit će objavljen prije dolaska. Nema potrebe nositi posteljinu ni ručnike, a u hotelu je dostupno i piće.
U cijenu izleta uključena su tri obroka:
OBAVEZNA OPREMA:
Vodič prije polaska na izlet može provjeriti opremu svih sudionika izleta; ako netko nema opremu u skladu sa zahtjevima iz najave izleta, vodič može takvoj osobi uskratiti sudjelovanje na izletu.
NAPOMENE: